Značkové autožárovky h7 s deklarovanými vlastnostmi a zárukou

V souvislosti se zpřísněním technických prohlídek STK se rozbouřila vlna kritiky na webových diskusích, ale prozatím nepadla na úrodnou půdu. Jistě, že není přípustné, aby rozpadající se vrak na silnici ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, ale přísnějšími kontrolami dochází mezi řidiči i techniky ke zbytečnému stresu i u vozidel, která by ještě před několika lety prošla technickou bez problémů. Smyslem těchto opatření mělo být zkvalitnit provoz a snížit nehodovost, což se však nestalo, ta naopak ještě více narostla.

staré auto

Jaký má vliv stres a nepohoda za volantem řidičů, jistě není třeba rozebírat, měli bychom se však zamyslet nad tím, proč počet nehod nepoklesl i z jiného důvodu. Podle statistických údajů totiž nejvíce nehod zaviní nepozornost za volantem, nepřiměření stylu jízdy podmínkám silničního provozu, zbytečné riskování, předjíždění, nedání přednosti v jízdě a překážky na silnici, které jsou špatně viditelné. Alkohol za volantem, překročení rychlostního limitu a špatný technický stav auta jsou v příčinách dopravních nehod až na posledních místech s pouhými několika procenty.

Přecházející chodci

Velmi časté jsou bohužel střety s neukázněnými chodci. Ty se většinou neobejdou bez těžkých zranění a traumata si z této události odnáší chodec i řidič. Většinou jde o případy, kdy nejsou chodci dobře vidět, jsou oblečeni v tmavém oděvu a někdy i vstupují do vozovky v domnění, že je řidič musí vidět. V souvislosti s tím se na tuto problematiku zaměřili výrobci osvětlovací techniky a vyvinuli autožárovky H7s delším světelným kuželem, který dobře nasvítí i pravou krajnici. Výrobce Osram tyto vlastnosti deklaruje u modelů Silverstar 2.0 a Night Breaker.

bmw

Cyklisté

Větším nebezpečím jsou neukáznění, špatně osvětlení cyklisté, těch je na silnicích bohužel stále mnoho, navíc s blížícím se vozidlem znervózní a často mění styl nebo směr jízdy. Jejich nezodpovědné chování se projevuje dokonce i na dálnicích a bývalých rychlostních komunikacích, kam mají zakázaný vjezd.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup