Zútulněte si byt pomocí tapet

Naštěstí se už dnes nemusíte spoléhat pouze na pár vzorů jako v letech ještě nedávno minulých, ale výběr je v současnosti mnohem širší. Dá se skoro říci, že je nekonečný. Při volbě tapety byste měli brát zřetel na to, kam ji chcete. Do obýváků si samozřejmě nevyberete žádné pohádkové motivy, ty patří do dětského pokoje. Stejně tak by v ložnici neměly mít místo tapety s teplými barvami. Tedy pokud se chcete ještě někdy pořádně vyspat.
otevřené dveře

Jaký zvolit materiál?

Stejně jako je důležitá správná volba barvy a vzoru, tak je důležitá i volba materiálu. Pokud chcete mít tapety v ložnici nebo dětském pokoji, bohatě postačí vliesové typy, ale chcete-li osvěžit vzhled stěn v koupelně, rozhodně sáhněte po vinylových tapetách. Jejich hlavní výhodou je vysoká odolnost proti vodnímu živlu. Tento druh tapet je ale vhodný i do kuchyně, kde se také generuje hodně vlhkosti. Nejenže se nebudou trhat, ale také se nezačnou odlepovat od stěny, což by klasické tapety ve vlhkém prostředí rozhodně dělaly.

Rozměry

Při výběru tapety byste se měli řídit i rozměry pokoje. I v tomto případě hrají velkou roli barvy. Velké pokoje je dobré opatřit tmavými barvami, do menších pokojíků se naopak hodí tapety s teplými barvami, které ho dokáží opticky trochu nafouknout. Není nic horšího, než si pořídit tapetu, která už tak malou místnost ještě dokáže výrazně opticky zmenšit. I proto je výběr barvy extrémně důležitý a nemělo by se to podcenit.
otevřené okno

Pomůcky

Jakmile se už pro nějakou tapetu rozhodnete, je třeba vybrat i její rozměry. Nikdy nekupujte tapetu, která má stejně rozměry jako pokoj, ale vždy si pořiďte vetší velikost. Při práci se totiž může stát, že se tapeta potrhá nebo jinak poškodí a vy budete nahraní. Mimo samotné tapety budete potřebovat ještě pomůcky v podobě štětky a samozřejmě lepidla. To nesmí být ledajaké, ale speciální lepidlo určené k tapetování. V tomto směru se rozhodně nevyplatí dělat kompromisy.

Posted in Nezařazené