Dekorace díky recyklaci

I staré, nebo zdánlivě neužitečné materiály a věci mohou nadělat mnoho parády. Stačí mít trochu fantazie a šikovné ruce. Materiálů, které můžeme využít k výrobě nových designových doplňků, je kolem nás spousta.

Podívejte se do nádoby na plasty a sklo, jestli tam neuvidíte nějaké petláhve či pěkně tvarovanou láhev od vína. Určitě by se daly nějak využít.

Váza
Hodila by se vám nová váza? Proč nevyužít láhev od včera vypitého Chardonay a vdechnout jí nové kouzlo.

Láhev očistěte od etikety a lepidla. Teplou vodou s trochou saponátu a houbičkou, případně drátěnkou to půjde snadno. Pokud ani to nezabere, použijte čistící písek či technický líh. Nezapomeňte na ochranné pomůcky.
Láhev osušte a připravte si lepidlo (nejlépe Herkules, či tavnou pistoli), štětec, provázek z přírodního materiálu, stužky, nůžky, kamínky, flitry.

Fantazii se meze nekladou. Láhev můžete celou potřít lepidlem a omotat provázkem až po hrdlo. Pokud jste tak trochu straka a máte rádi lesklé a barevné věci, dozdobte vaši vázu kamínky a stužkami dle libosti. Teď už jen zbývá vaše dílo korunovat a doplnit jej nějakou kytičkou.

Květináče a truhlíky
Výrobky z plastů je zamořená celá planeta, tak proč jí trochu neulevit a petláhve od nápojů ještě jednou nevyužít?

Budete potřebovat několik petláhví. Podle toho, kolik rostlinek do nich chcete zasadit. Připravte si ostré nůžky či nůž, pevný provázek nebo drát. Vezměte láhev a z jedné strany z ní vystřihněte okénko. Tak velké, aby se v květináči nové rostlince dařilo. Na oba konce láhve přivažte provázek, nebo připevněte drát kolem dokola. Pokud chcete mít několik truhlíků nad sebou, závěsný provaz ustřihněte delší. Další truhlíky navažte přímo na něj.

Zbývá už jen do truhlíků nasypat substrát, zasadit rostlinky a konstrukci zavěsit na háčky do bytu, nebo na balkon. Nová zahrádka vám určitě zpříjemní bydlení.

Skleněné a plastové láhve mají mnoho využití. Kromě váz a květináčů poslouží jako nádobky na mušle a kamínky z dovolené, materiál pro výrobu šperků a spoustu dalších dekorací, které ozdobí domov.

Posted in Nezařazené