Mám jim tu nechat ty sedačky?
Pronajímat dům či byt není vůbec žádná hračka. Řešíte spoustu otázek a odpovědí se také nedostává. A o takovou nemovitost, byť ji pronajímáte, se stále musíte náležitě starat, protože jak je známo, někteří nájemníci nebývají zrovna vstřícní mnohdy ani proti čisté zdi. Potom ale vyvstává otázka, hlavně, pokud byt dostanete do vlastnictví zařízený či zdědíte nebo již koupíte s nábytkem, co s ním?
- Zbavit se ho je nejlepší cesta
Pokud vy jako soukromník, jako společnost či reality chcete byt pronajímat, nejjednodušší, ale nákladnější, cestou je se starého majetku zbavit. Ideálně rozprodat, ale pokud byt zdědíte po starších lidech, tak většina harampádí a nábytku žádný světový unikát nebude, a tak je dříve či později bude muset někdo vyhodit. Byť se třeba předchozím nájemníkům či vlastníkům líbil, chutě i móda se mění. Pokud se tedy nic neprodá, je potom jediná cesta na své náklady nábytek z domu odstranit.
- Nechat jej tam
Často volená možnost pasivity. Pronajmete dům vybavený, nadhodíte lehce samotný nájem, protože přece jen všechno na vyhození není a necháte to už na nájemcích, ať si to zařídí po svém. A stůj co stůj stát za tím, ať si to nájemci, pokud mermomocí chtějí, vyhodí laskavě sami. Proto je důležité, ještě, než se nájemci nastěhují, ať si vezmete všechno, co má nějakou hodnotu nebo k tomu máte vztah. Často se pak pláče nad, již rozlitým, mlékem.
Samozřejmě, že spousta nájemců si bude přát zřídit domov dle sebe, potom už záleží jen na vás, jak moc jim vyjdete vstříc. Pokud se něco zachovat chce, tak je nejlepší si to smluvně ujednat či alespoň ústně sdělit, jinak je to potom zbytečný zdroj problémů, zvláště pokud noví nájemníci vyhodí staré polštáře po mamince či něco podobného. Pro společnosti, které nemovitosti pronajímají a mají s nimi plány spíše kancelářské, je lepší všechno vystěhovat a byt kompletně rekonstruovat – za nové prostory pro kanceláře se přeci jen můžete říct více.