Proč si život komplikovat

Přijde vám život příliš komplikovaný a složitý? Schází vám neustále čas a energie? Možná byste se měli nechat inspirovat lidmi, kteří vyznávají minimalismus. Tedy nastavit si v životě takový životní styl, kdy budete žít jednoduše, bez zbytečností a tím se stanete i spokojenější.
Zvláště v dnešní době jsme zahlceni úplně vším. Necháváme se zlákat vším, co nám život nabízí, ale on nám pak může začít protékat mezi prsty. Máme plnou skříň šatů, kosmetiky, různých přípravků do domácnosti, děti spoustu hraček a nakonec přecpaný byt, kdy už ani kolikrát nemůžeme najít, co hledáme. Děláme si zásoby zlevněných věcí, které se nám nabízejí na internetu i v obchodech, ale které vlastně ani nepotřebujeme. Nakonec si je ani nedokážeme v pohodě užívat, protože jen skáčeme od jednoho k druhému. Podívejme se na vše s odstupem.
bagr s kaviárem 
GENERÁLNÍ ÚKLID
Je tím myšlen úklid nejen ve svém domově, ale ke zjednodušení života patří i zredukování vztahů. Neuspokojivé vztahy nás totiž ničí stejně jako přecpaný byt zbytečnostmi. Samozřejmě, že se nebudeme zbavovat přátelství, která fungují k oboustranné spokojenosti. Nakonec bez přátel by byl život hodně smutný. Ale nač udržovat vztahy, které nás přímo vysávají a které nám radost ze života berou? Proč zůstávat s partnerem alkoholikem nebo udržovat vztah s kamarádem, který nás jen využívá? Rozchody bolí, ale hádky a věčná zklamání také.
ženské ruce 
ROZHODOVÁNÍ
Život je neustálé rozhodování. A cesta k minimalismu spočívá právě v redukci zbytečných věcí. Věřte tomu nebo ne, ale dokonce i v redukci peněz. Když budeme mít méně peněz, nebudeme kupovat zbytečnosti, tedy jejich množství s minimalismem i se štěstím nutně souvisí. Když budeme spíše než se honit za množstvím peněz, dělat co nás baví a budeme si umět radost dávkovat, bude nás celý život více bavit a ze všeho se budeme umět více radovat.

Posted in Nezařazené