Pro posluchače hudby

Tanec, zpěv, hudba – lidé dříve věřili, že se v nich skrývá magie. Měli pravdu? Dnešní vědci věří, že jí -stejně jako například stylem oblékání a běžnými návyky – profilujeme sami sebe. Do jaké míry mohou mít pravdu?
dva reproduktory
Hudební styly, povahové rysy
Jaké vlastnosti jsou přisuzovány jakým hudebním stylům? Do jaké míry se s nimi ztotožníte?
Klasická hudba: introvertní povaha, vysoké sebevědomí, pořádkumilovnost
Jazz: rozhodnost, cílevědomost, společenskost
Pop: zdvořilost, pozitivita, nenáročnost, pracovitost
Rock: spravedlivost, introvertní povaha, kreativita
Metal: flegmatičnost, vlídnost, nejistota
Reggae: uvolněnost, vlídnost, bezstarostnost
Rap ​​nebo hip-hop: společenskost, sebejistota, energičnost
Tohle je samozřejmě ochutnávka jen několika druhů hudby a vlastností. Pokud by Vás to dále zajímalo, neváhejte se kouknout na internet – jsou tam mnohem podrobnější články. Teď se ale posuneme trošku jinam.
klavír klávesy
Vliv hudby
S hudbou i zvukem se dá dále pracovat. Ať už v soukromí u Vás doma, kde si pustíte hudbu pro uvolnění, odreagování nebo pro zdravé vybití vzteku. Hudba je také využívána psychiatry a psychology v terapiích, kde pomáhá rozvíjet komunikaci a dosahuje výsledků při odstranění koktání či neurózy. Dále Vám může pomoci od špatné nálady i s vnitřním vyrovnáním s potlačovanými pocity. Určité druhy hudby mohou dále rozvíjet některé vlastnosti. Celkově je hudební vliv považován pro lidskou mysl i tělo za užitečný, takže se klidně nechte unášet svým oblíbeným songem!
hudba v mobilu
Poslech hudby
Jak už bylo na začátku zmíněno, nejen oblíbený styl hudby, ale i styl jejího poslechu může být pro každého rozdílný. Pokud jste stálým posluchačem hudby nebo pokud se chcete blýsknout na večírku, přesvědčte se o kvalitě zvuku a zvukového přenašeče. Nemá cenu nechat si zkazit skvělou píseň praskáním v reproduktoru. Pro Váš zážitek z poslechu hudby zvolte tedy podle sebe. Posluchači se údajně dělí na „sluchátkaře“ a „reprákaře“. Tohle se ale může měnit vzhledem k příležitosti a náladě.
Reprákaři“ – údajně extrovertní, sebejistí a energičtí
Sluchátkaři“ – údajně více introvertní, kreativní
Ať už ale dáváte přednost čemukoli, neváhejte si koupit kvalitní reproduktory a sluchátka. Pomohou Vám se lépe soustředit a mnohem více si hudbu užít. Příjemný poslech Vám všem!

Posted in Nezařazené