Tejpy na prsa nejen do šatů bez ramínek


Tejpy na prsa jsou již několik let světovým hitem, podobně jako kryty prsních bradavek. Využívají se zejména tam, kde není vhodná podprsenka z estetických či zdravotních důvodů.

Šaty bez ramínek

Muži mají v životě vůči ženám některé výhody a jednou z nich je i šatník bez omezení. Mohou si vyjít v horkém létě na plovárně jen ve spodním dílu plavek a nemusí si zakrývat poprsí a podobné potíže se jich netýkají ani ve společnosti, kde se předpokládá společenský oděv. Muž si oblékne košili s kravatou, a jestliže na oslavě či podobné akci svlékne sako, může se tu promenádovat v pohodlné košili třeba celé odpoledne. Žena to tak jednoduché nemá, chce-li obléknout šaty bez ramínek, podprsenka se k nim absolutně nehodí, a pokud nemají prsy přirozený a hezký tvar, může být volba takového oblečení spíše jistým faux pas.

ženy v šatech

Naštěstí existují tejpy na prsa neboli „tape“, což v angličtině znamená něco jako pásku. Jedná se o speciální látkový materiál s lepicí vrstvou, která zafixuje poprsí do požadovaného tvaru, aniž by bylo nutné oblékat podprsenkový korzet. Můžete si pak obléknout jakoukoli garderóbu a bude to vypadat naprosto perfektně. Namísto pásek lze také využít pouhé terčíky na bradavky, to většinou v případě, že máte prsy krásně tvarované i bez podprsenky, a chcete pod tričkem či halenkou zakrýt pouze viditelné bradavky.

dívka v šatech

Tejpy na paty

Tejpy na prsa lze použít i jako ochranu před tvorbou puchýřů v dámské (i v pánské) obuvi. Pásku nalepíte v potřebné šíři na patu, případně na jiné části chodidla, kde dochází k otlakům vlivem tvrdé kůže či syntetické usně. Páska spolehlivě na svém místě drží a je výhodnější, než jakékoli náplasti, které se mohou houlit a vytvořit spíše ještě větší problém. Využití je možné i při prošlapávání sportovních či outdoorových bot, pokud jsou zcela nové a prozatím se zcela nepřizpůsobily tvaru vašeho chodidla a nártu.