Skvělý čisticí prostředek

Každý den se na nás ze všech stran valí hromady reklam, ty se předhání, která nabídne . Když posléze vejdeme do drogerie, nestačíme se divit, kolik čističů je určeno na jedno konkrétní místo, například přípravky na sporák, dřez, umyvadlo, vanu, toaletu, podlahy a mnoho dalších. Pokud nakoupíte produkty na všechna tato místa, vaše peněženka může přijít o až o tisíce korun. Ale všechna tato místa mají obvykle stejné typy problémů, a to jsou zašlá špína a usazený vodní kámen. Proto nám bohatě stačí pouze jeden jediný prostředek, který tyto problémy řeší.
houbičky a fialky
Tímto prostředkem je prachobyčejný ocet, který koupíte za pár korun v každém obchodě. Na vodní kámen není účinnějšího prostředku. Můžete si to sami vyzkoušet a porovnat ho při čištění vodovodních baterií či dřezu s nějakým drahým chemickým prostředkem z drogerie. Jeho použití je velmi snadné. Natáhnete si gumové rukavice (ocet vám kůži nepoleptá, jde spíše o to, aby vám od něj nenačichly ruce), nalejete trochu octu na houbičku a pak už jen čistíte, vodní kámen jde okamžitě a krásně dolů. Můžete s ním i vyvařovat zanešenou rychlovarnou konvici, vyrábět domácí prací prostředek podle nejrůznějších návodů na internetu, nebo je také velmi efektivní, pokud máte zanesené sítko na vodovodní baterii, která už neprotéká a prská, sítko stačí vyšroubovat a přes noc ho nechat louhovat ve skleničce s octem, ráno bude zcela vyčištěné a jako nové.
potřeby na úklid
Navíc jeho použití je čistě přírodní bez chemických příměsí, takže vaše povrchy nebudou ani po mnoha letech zničeny, jako tomu bývá při pravidelném používání chemických prostředků, které časem naleptávají, proto je jeho využití i velmi ekologické. Snad jediná nevýhoda octu je, že při čištění zapáchá svým typickým aroma, proto je lepší pracovat při otevřeném okně. Ale po umytí zápach do dvaceti minut zcela vymizí.

Posted in Nezařazené