Je třeba mít přehled

Když člověk podniká v nějakém oboru souvisejícím s autodopravou sám nebo nanejvýš s osobami sobě nejbližšími, má to v otázce kontroly svého majetku vcelku snadné. Ale když má dotyčný větší nebo přímo ohromnou firmu s velkým počtem vozidel a řidičů a dalších zaměstnanců, už to tak jednoduché není. Protože uhlídat auta jezdící křížem krážem a nejednou tím připomínající i učiněné hejno blech je vskutku nadlidský úkol.

auta

Jenže právě v případě větších firem je kontrola nejnezbytnější. Protože běžní zaměstnanci jsou tam pro majitele či vedoucí pracovníky zpravidla cizí lidé, a těm se nepříčí přivydělat si na úkor firmy nějakou tu korunu (a většinou ani zdaleka nejen korunu) bokem. Tady lze tajně využít firemní techniku pro nějaký ten kšeftík bokem, tady lze ‚odklonit‘ nějaké ty pohonné hmoty, případně si přilepšit nějakým jiným nabízejícím se způsobem.

Což je pro majitele firmy pochopitelně nepřijatelné. Protože ti potřebují vydělávat na sebe, splácet investice a jiné dluhy, vyplácet dividendy a co já vím, co všechno ještě. A když jim utíkají peníze kvůli ‚přičinlivým‘ zaměstnancům, scházejí jim pak v jejich vlastní kapse.

Není tedy divu, že ti nahoře nejednou hledají způsob, jak si své zaměstnance ohlídat. A nejednou najdou řešení zvané gps monitoring vozidel.
Jedná se o způsob, kdy šéf nemusí být vůbec na místě, nemusí tam mít ani svého člověka a přesto ví o kdejaké maličkosti. O zásadních věcech pochopitelně ani nemluvě. Tento způsob se nazývá RMC systém a poskytuje sledování prakticky jakéhokoliv vozidla na dálku.

gps monitoring

Majitel či vedoucí pracovník firmy tak může sedět prakticky kdekoliv u počítače a vidí, co se kde šustne. Ví, kde se to které vozidlo nachází a co se s ním i právě v daném okamžiku děje, ví, zda jeho řidič jede optimálně, dodržuje předpisy a plní plány a nepřikrádá si, může dotyčnému šoférovi doporučovat optimální trasu, čímž klesají výdaje za pohonné hmoty a amortizaci.

A RMC systém rovněž ulehčuje svému majiteli veškeré administrativní činnosti, jež jsou pro leckoho vyslovenou zbytečnou přítěží, a provádí i hodnocení práce řidičů, jež se pak může daleko efektivněji odrazit třeba i na výplatních páskách nebo při služebním postupu.

Díky tomuto sledování vozidel tak firma podniká daleko efektivněji, ušetřit může dokonce i v řádu desítek procent na výdajích za provoz.
A kdo umí počítat, snadno zjistí, že je jenom dobré tento systém mít. Že jen blázen by ho odmítal.

4.5/5 - (13 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup