Šetrnost a ohleduplnost

Současná doba se vyznačuje dravostí, agresivitou, úspěšností, zaměřeností na kariéru a peníze a na druhé straně velkým stresem, osamělostí a pocity permanentní frustrace. Lidé marně hledají své štěstí a více než na druhé myslí sami na sebe. Nejsou ohleduplní ani k druhým, ani ke svému okolí. Užít tady a teď a po nás potopa.
ingredience na salát
Zní to depresivně a téměř apokalypticky? No však nebude tak zle. Dnešní doba opravdu není snadná a žádná nebyla. A mnozí lidé odmítají žít ve vleku doby, která diktuje hodnoty jako úspěch, kariéra, peníze, seberealizace. Mnoho lidí a především mladých lidí chce žít jinak. Uvědomují si velmi dobře, že v podstatě žijeme v nezaslouženém dostatku a není důvod vytvářet další přebytky a odpadky.
Mnozí mladí lidé chtějí k životu jen to, co je nutné. Jsou zastánci minimalizmu. Jen to, co potřebují. To ovšem neznamená, že se jedná o sociálně slabší jedince. Tito lidé mají možná pár kousků ve skříni, nebo relativně málo nábytku, ale jedná se o kvalitní zboží. Minimalizmus se projevuje ovšem i ve zdánlivých maličkostech. Tito lidé preferují například obchody, kde se nevyužívají obaly.
mražené ovoce
Pokud už jdou do běžného obchodu, neplýtvají igelitovými sáčky, mají buď své vlastní látkové na pečivo, ovoce a zeleninu jen volně ukládají do tašky. Šetrnost se pak projevuje především v kuchyni. Nic nevyhodit a zužitkovat veškeré potraviny. Tak to fungovalo za našich babiček a mnozí mladí lidé se k tomuto trendu vracejí, protože se jim jeví jako neakceptovatelné, kolik potravin lidé bez rozmyslu vyhazují.
Být šetrný ke zdrojům a ohleduplný k životnímu prostředí, to se stále více projevuje v životním stylu mladých lidí, kteří nechtějí plýtvat jako jejich rodiče. Jednou z podob ohleduplnosti je také vzrůstající zájem o vegetariánské a veganské stravování, které v poslední době rozhodně nepatří mezi výjimky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup