Science fiction v praxi

3D technologie

Ještě nedávno, při vyslovení spojení symbolů 3D, člověku v mysli proběhlo něco, o hudbě daleké budoucnosti. Praktické využití v denním životě se zdálo málo pravděpodobné a do blízké budoucnosti, téměř nepoužitelné. Akcelerace zájmu o toto, dnes již plnohodnotné průmyslové odvětví, byla zpočátku dílem fandů a nadšenců pro nové technologie, především z IT prostředí. Mezi pionýry odstraňujícími předsudky a stereotypy patřilo Japonsko a USA. Evropa zareagovala tradičně se zpožděním, ale zdá se, že handicap byl již srovnán a s přispěním různých programů, na podporu nových technologií se v některých sektorech 3D výroby a výzkumu, ujala Evropa vedení, proti zbytku světa.

budoucnost a naděje

Široká veřejnost začala vnímat nezpochybnitelné výhody 3D tisk v Hradci Králové https://3d-tiskni.cz/3d-tisk-hradec-kralove/ a pomalu se z čehosi exotického, měnila 3D technologie v cosi, čehož výsledky nás dnes a denně obklopují a stávají se běžnou součástí našich životů a výrobních postupů. Obrovský rozvoj ale 3D technologie zaznamenala, teprve s uchopením 3D výroby, podnikatelským prostředím a s jeho kvantitativním vývojem, šlo ruku v ruce i zpřístupňování výrobků, 3D tiskáren a příslušenství, široké veřejnosti a s tím souvisejícím postupným snižováním cen, jak produktů, tak samotných výrobních zařízení. Prakticky nepozorovaně nám do životů vstoupily výrobky 3D v podobě různých součástek a komponentů, které ani nevnímáme. Pro PR 3D technologií posloužily různé experimenty, které nejenže ukazují neuvěřitelné možnosti 3D technologie a jejich možné praktické využití.

rozvoj IT,byl nutný k nástupu 3D

To je možné téměř ve všech sektorech souvisejících s podstatou lidského žití, lékařství, dopravě, bydlení a mnoho dalších. Nejsme schopni ani dnes odhadnout, kde všude v budoucnu bude možno 3D technologie využít, ale nebudeme daleko od tvrzení, že možnosti 3D a jeho hranice, se odvíjí od hranic, které lidé mají ve své vlastní mysli a posunutí představivosti o využití 3D technologie, je pouze dílem lidského génia a jeho neustálého posunu kupředu. Všichni budeme pozorovat, ať již se zájmem, či pouze v pozici prostého uživatele, svědectví o rozměru dalšího rozvoje a možností využití, této úžasné a do nedávna sci-fi technologie.