Co ohrožuje náš život

Je spousta věcí a situací, které mohou náš život ohrozit. Nemůžeme však žít s tím vědomím, že se nám každou chvíli může něco stát. Ale co bychom si doopravdy měli chránit, to je naše zdraví. Ať si sebevíce můžeme myslet, že jde o otřepanou frázi, když říkáme, že zdraví máme jen jedno, nic nezměníme na tom, že je to pravda. Když nás něco opravdu postihne, je již pozdě plakat nad tím, že jsme měli znát a neměli jsme přehlížet rizikové faktory a příznaky závažné nemoci.

smrtka
 
ZÁVISLOSTI
Žádná závislost není zdravá, ale jsou takové, které náš život skutečně ohrožují a na něž bychom si měli dávat zvýšený pozor. Patří sem:
·         kouření cigaret a nadprůměrná konzumace alkoholu
·         nepřetržité užívání léků na bolest a na nespavost

tlak
 
NEZDRAVÝ JÍDELNÍČEK
Je třeba si uvědomit, že co dodáme do svého těla, z toho žijeme. Jsou-li to dlouhodobě nezdravé nápoje a potraviny, a navíc se stravujeme nepravidelně a v rychlosti, nemusíme si přivodit pouze žaludeční vředy, alemnohem závažnější choroby. Co nám především škodí, to je:
·         málo zeleniny a mnoho sladkostí
·         vynechávání snídaně a časté diety
 
ŽIVOTNÍ STYL
Špatným způsobem života velmi zvyšujeme všechna rizika,která bývají příčinou vážné nemoci či doživotního postižení. Jejich příznakypak na sebe většinou nenechají dlouho čekat. Především je to:
·         dlouhodobý stres a negativní pohled na svět
·         nevyřešené problémy a nespokojené vztahy
·         nedostatek pohybu

alkohol
 
Všechny shora uvedené věci způsobují v dlouhodobém horizontu civilizační nemoci, které nás, naše nejbližší, přátele a známé ohrožují na životě. Postupně se nám zvyšuje krevní tlak, kterému se říká „tichý zabiják“ a jenž nás skutečně může dovést až k infarktu nebo mozkové mrtvici. Naučte se proto znát, jak se projevují. To by měl vědět každý z nás, abychom dokázali včas přivolat nejen sobě, ale i druhým, rychlou pomoc.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup