Změňte svůj negativní přístup ke sportu

Nemáte rádi pohyb a sport? Pokud máte děti, měli byste svůj negativní postoj změnit. Jednak je to v zájmu Vašeho zdraví a jednak nezapomínejte, že Vy jste pro děti příkladem. Chcete-li, aby si děti osvojili zdravý životní styl, jehož součástí je dostatek pohybu a pestrá vyvážená strava, musíte jít sami příkladem. Pokud opravdu odmítáte sportovat, chtělo by to zařadit větší množství rodinných svižných procházek a výletů.  Dnešní děti jsou neobyčejně líné a rozhodně je žádoucí podpořit je i v takové činnosti jako aktivní pohyb na horách.

chlapec na lyžích

Ovšem nesportovat je velká škoda. Společné sportování působí jako výborná podpora zkvalitňování rodinných vztahů. Velmi často dokonce i v rodinách, kde se nacházejí pubertální děti, s nimiž je v tomto období komunikace velmi obtížná, a společné sportovní aktivity napomáhají výrazně k tomu, aby se kvalita komunikace dokázala udržet alespoň na nějaké úrovni.

 

Veďte své děti ke sportu

Pokud Vás ani to nepřesvědčí, měli byste vést ke sportu alespoň své dětí. Co byste měli své dítě rozhodně naučit, aby se necítilo méněcenné?

·         Jízda na kole

·         Plavání

·         Lyžování

·         Jízda na in-line bruslích

·         Jízda na zimních bruslích

 baseball malá liga

Jízdu na kole zvládnete sami, plavání děti absolvují v rámci školního vzdělávání. In-line bruslení se děti velmi často zvládnou naučit sami, stejně tak jízdu na zimních bruslích. Na lyžování můžete využít kurzy lyžování, které průběžně probíhají v podstatě na každé sjezdovce. Velkou výhodou je, že v současné době lze zapůjčit jak lyžařské potřeby nebo například brusle, proto není ani nutné, abyste pořizovali sportovní vybavení.

Určitě je vhodné děti vést i k nějaké pravidelné aktivitě. Chlapce třeba k posilování, dívky k aerobním aktivitám, případně podpořit je v rozhodnutí chodit běhat. Je také dobré, když se děti věnují sportu v rámci volnočasových aktivit v nějakém klubu a rozhodně není nutné, aby se tak dělo na vrcholové úrovni.


Posted in Nezařazené