Odhalit a najít unikající vodu je dnes snadné

Pořiďte si detektor

Unikající voda v domácnosti je velmi nepříjemná situace, a jakmile k ní dojde, je to vždy důvod ke změně priorit našeho konání a ke sjednání okamžité nápravy. Klíčové ovšem je unikající vodu zavčasu odhalit a k tomu vám může pomoci i detektor vody na podlaze. Hodí se např. do koupelny, kde je připojená pračka, na toaletu, kde je splachovací nádržka propojena pružnou hadicí, anebo do stoupačky, kudy vede vodovodní a odpadové potrubí.

rozvody vody

Detektory jsou velmi levné a přitom dovedou zaznamenat vodu na podlaze v podstatě okamžitě, vydávají akustický či optický signál a některé vás mohou varovat i na dálku, např. na mobilní telefon. Co když se ale voda objeví ve zdi, v instalatérských rozvodech?

Důvěřujte instalatérům

Instalatérské řemeslo nemělo za socialismu u některých lidí příliš ? dobrou pověst, jen si vybavte film z roku 1974 s názvem „Hodíme se k sobě, miláčku“, kde je Vladimír Menšík vyloženě jako instalatér zesměšňován. Při výměně vodovodní baterie v koupelně u hudebního skladatele prohlásí, že provedl výměnu „mufen“, a že to teď už bude perfektní, načež hudební skladatel odvětí, že to ale pořád kape. A pan Menšík to završí větou: „No, kape, ale už míň!“

vodovodní baterie

Instalatérská profese se za posledních třicet let výrazně posunula kupředu, instalatéři si musí umět poradit i s plynovými spotřebiči, s topením v podlaze a musí také dokázat najít přesné místo, odkud uniká voda. Právě toto bývá úskalím tohoto řemesla, jen si představte, že vám začne drobnou tryskou v prasklé armatuře proudit voda ven, a pokud je voda rozváděna pod omítkou, vytvoří se na stěně obrovská mapa, a vy nemáte tušení, odkud přesně voda odtéká.

Dříve se tato patálie řešila tak, že se vybourala celá zasažená plocha omítky či zdiva, šlo se postupně po potrubí, až se konečně objevila trhlina. Znamenalo to obrovskou ztrátu peněz a času.

Dnes se detekce úniku vody provádí mnohem sofistikovaněji. Slouží k tomu například poslechová tyč Hykron anebo formovací plyn s obsahem vodíku, což je nejlehčí plyn ve vesmíru, který lehce pronikne i tou nejmenší skulinkou. Pomocí těchto technologií instalatéři odhalují závady s přesností na milimetr, takže pak nemusíte bourat celou stěnu, ale stačí jen malý kousek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup