Objevte zdraví v semínkách

Klíčení semen může být zábavným projektem pro děti a dospělé – sami si vyberete druh a způsob, kterým je chcete pěstovat. Výborně se hodí do bytu za okno, ale jsou také skvělým doplňkem prvního jarního zeleného chroupání pro lidi se zahrádkami. Mohou se pěstovat na buničině, v hlíně nebo speciálních naklíčovacích miskách pouze za pomocí vody, což se zdá být nejjednodušší metodou. Na trhu se vyskytují různé jednodruhové balíčky i speciální směsi, u nich ale je nutno počítat s tím, že semena budou klíčit postupně.vytlučená pšenice
Vhodná semínka na klíčení jsou řeřicha, hořčice, alfa alfa, vojtěška, ale také slunečnice, mungo nebo rozličné luštěniny. V kreativitě se meze nekladou. Všechna semínka totiž mají společnou vlastnost – jsou prvotním krokem ke zdravé, produkující rostlině, jejíž cílem je produkce nových semen a její množení. Obsahují tak veškeré živiny a vitaminy pro potřeby této mladé rostlinky. Obsahují:

  • Množství živých enzymů – pokud klíčky tepelně neupravíte, nepřijdete o ně. Mohou vám pomoci s metabolickými procesy a zlepšit trávení.
  • Vlákninu – podporuje trávení.
  • Vitamin A – spojený se zlepšením zraku, vitamin A se obecně vyskytuje v mnoha metabolických drahách.
  • Omega-3 mastné kyseliny – místo drahých suplementů a vitaminů v kapslích můžete nerovnováhu mezi omega-3 a omega-6 mastnými kyselinami vyřešit pojídáním naklíčených semínek. Hlavní výhodou jsou žádné vedlejší účinky!
  • Antioxidanty – v organismu pohlcují oxidativní stres, který poškozuje makromolekuly jako jsou proteiny nebo nukleové kyseliny.
  • Stopové biogenní prvky – železo, zinek, měď. Ty se opět mohou uplatnit jako kofaktory v metabolických drahách, naše tělo je potřebuje přijímat externě minimálně v tomto stopovém množství.

klíčky semen
Zakoupit je lze ve zdravých výživách, zahradnických centrech a také na e-shopu. Tak směle do toho!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup