Nepodceňujte společenské oblečení

Dnešní doba je typická tím, že si nikdo nedělá s ničím těžkou hlavu. Platí to například také v oblasti módy. Nikdo si nedělá těžkosti a neformální oblečení je považováno za zcela normální snad za jakýchkoli okolností. Dříve bylo nepředstavitelné, že by žena vyrazila na ulici bez elegantního kloboučku a to dokonce i žena prostá, dnes je zcela běžné, že například do divadla chodí lidé v džínách. Pokud se jedná o nějakou alternativní divadelní scénu, kde hrají moderní kousky, je to snad oblečení vhodné.
plesové šaty na figurínách
Nevhodné by v tomto případě bylo přijít třeba v obleku a dlouhých společenských šatech. Ovšem pokud jdete například do Národního divadla a obléknete si neadekvátní oblečení, něco to o Vás jistě vypovídá. Podobné je to třeba také na plesech. Letní šaty na ramínka doplněné šátkem sice vypadají hezky a efektivně, ale na ples se určitě nehodí.
 

Dopřejte si trochu noblesy

Přitom je stále mnoho zaměstnání, kde se přísně vyžaduje dress code.Například taková advokátka by si určitě nedovolila přijít na soudní jednání v džínách a vytahaném tričku a manažer na důležitou obchodní schůzku se zahraničními partnery v kraťasech a tílku. Když určitá pravidla platí v oblasti zaměstnání, proč by se to nemělo týkat také osobního života. Neformální, rozuměj pohodlné a příjemné oblečení je fajn, ale v určitých situacích bychom měli projevit určitou míru noblesy a vyrazit třeba do divadla v kvalitních společenských šatech a muž třeba i ve smokingu.
květiny k šatům
Možná namítnete, že pořídit si společenské šaty je nákladné, notabene je trochu faux pas objevit se ve společenských šatech na dvou akcích po sobě. To máte samozřejmě pravdu, a proto je důležité vědět, že tak jako je možné půjčit si šaty svatební, je možné půjčit si také šaty společenské. Totéž platí pro pánské obleky a smokingy. Proto radíme, najděte si co nejdříve nejbližší půjčovnu společenského oblečení, je to jen pro Vaše dobro.

Posted in Nezařazené