Jak řešit problémy s erekcí a co je může způsobovat

Problémy s erekcí pociťuje mnoho mužů, většina z nich se o svých problémech ale stydí mluvit. Jak tento problém řešit diskrétně a kdy se obrátit na lékaře?

Jak řešit problémy s erekcí a co je může způsobovat

Muži se s problémy s erekcí vyrovnávají velmi těžce, tento problém se může týkat každého a ne vždy jde o úplnou banalitu. Na druhou stranu krátkodobý problém potká často i mladší ročníky a není se čeho obávat. Jak se dají tyto intimní problémy dostupnými léky a prevencí řešit svépomocí, a kdy už je nutné navštívit lékaře a nechat si pomoci odborníky?

pexels-photo-1049317

Krátkodobý problém nebo nemoc

Problémy s erekcí se mohou objevit z ničeho nic a mohou mít jakoukoliv příčinu. Nejčastěji se jedná o nezdravý životní styl, stres, užívání některých léků nebo přemíru alkoholu. V tomto případě se ale jedná o dočasnou ztrátu erekce a mohou pomoci volně prodejné léky, úprava stravy a životního stylu nebo omezení alkoholu a kouření. Každé léky na erekci se mohou užívat pouze krátkodobě a pro jednorázové řešení jsou vhodné. Kromě známé viagry je oblíbeným lékem například kamagra https://www.nejlevnejsigenerika.to/genericum-viagra. Léky však nemohou užívat všichni, nedoporučuje se jejich užívání zejména lidem s kardiovaskulárními nemocemi.

Pokud však tyto problémy přetrvávají dlouhodobě a to déle než půl roku, je vhodné navštívit lékaře, může se totiž jednat o erektilní dysfunkci. Toto onemocnění se projevuje neustálými problémy dosáhnout erekce nebo ji udržet. Řešit tyto problémy pak musí odborník, lékař nebo sexuolog. Ten nastaví vhodnou léčbu, doporučí léky či terapie. Problém je však v tom, že většina mužů se stydí k lékaři zajít a o svém problému otevřeně mluvit. Což může vést k nevratnému poškození a celý problém se pak řeší podstatně hůře.

pexels-photo-4021769

Psychika je hodně mocná

Psychické problémy a stav mysli mohou ovlivnit mnohé a platí to i při problémech s erekcí. Problémem mohou být úrazy, jiné vážné onemocnění ale i psychika a stavy úzkosti. Mnohdy je na místě kombinovat klasickou léčbu se sezením u psychologa. S erekcí totiž může souviset nejen zrychlený životní styl, deprese ale i problémy, které v sobě máme zakořeněné, ale dlouhodobě je neřešíme.

Při léčení problémů s erekcí je nutné najít znovu vnitřní klid a rovnováhu, léky nemusí nutně vyřešit všechno. I když pomohou, když je potřeba, problém jako takový nikdy zcela nevyřeší. Důležité je také odhodlat se a začít problémy s erekcí řešit zavčasu, ať už je příčina jakákoliv.