Dovolená v Krkonoších s pronajatým vozem

Krkonoše můžeme pomyslně rozdělit na západní a východní. Každá část má svá specifika, ta západní navazuje na Jizerské hory a předělem mezi těmito dvěma pohořími je řeka Jizera. K západním Krkonoším patří dvě nejznámější střediska – Harrachov a Rokytnice nad Jizerou. Ve východní části Krkonoš vám můžeme doporučit zejména Malou Úpu, Pec pod Sněžkou a Janské Lázně. A možná i Špindlerův Mlýn, který zaujímá spíše pomyslný střed.

Adršpašsko-teplické skály

Krkonoše bývají v obležení turistů zejména v zimě a v létě, vrcholem letní turistické sezóny je červenec a začátek srpna, takže pokud tu chcete načerpat energii a chcete se vyhnout davovému šílenství, vybírejte svou dovolenou raději na konci srpna nebo v polovině června. Můžete k tomu využít pronájmu vozidel v půjčovně aut v Praze, do Krkonoš to odtud není daleko, resp. jízda po dálnici D10 nebo D11vám zabere něco málo přes hodinu. Pronajatá vozidla bývají v perfektním technickém stavu, a tak vaší hlavní starostí, kromě navrácení nepoškozeného vozu bude zorganizovat program volných dnů, abyste se tu nenudili.

Mumlavské vodopády

V souvislosti s Krkonošemi však nelze hovořit o nějaké nudě, je tu tolik přírodních krás, že je stěží zvládnete za týden všechny objevit. Doporučit vám můžeme např. výstup na Sněžku a Luční boudu, pramen Labe a Labskou boudu, Harrachovy kameny, Mumlavské vodopády, Černou horu a lázeňskou zónu v Janských Lázních.

Spojte východní Krkonoše s Adršpachem

Adršpašsko-teplické skály patří k nejkrásnějším přírodním výtvorům v celé Evropě a jsou také oblíbeným turistickým cílem. Výhodou pro vás může být to, že se nachází nedaleko od východních Krkonoš, jen pár desítek kilometrů od Svobody nad Úpou, v Broumovském výběžku. Můžete se proto klidně ubytovat v některé z krkonošských horských chalup či v některém z mnoha místních penzionů a podniknout odtud do Adršpachu celodenní výlet. Je zde k dispozici odstavné (placené) parkoviště a prohlídka celého areálu vám zabere několik hodin.