Čeká vás pracovní pohovor? Zachovejte chladnou hlavu…

Známe to všichni. Třese se nám hlas, ruce nedokážeme udržet v klidu a mluvíme tak rychle, že nám dotyčný naproti nám rozumí každé druhé slovo. Ano, řeč je o pracovním pohovoru. Jak ho přežít, i když se nám žaludek svírá nervozitou a každou chvilku máme pocit, že se nám obrátí vzhůru nohama?Pracovní pohovor
 
Prvně si uvědomte, že tyto pocity jsou úplně normální a cítil se tak skoro každý, kdo seděl před vámi na té samé židli. Nervozitou můžeme často zmařit naše šance na úspěch, a proto si dnes ukážeme jak alespoň na chvíli potlačit tuto emoci tak, aby pohovor dopadl na jedničku a vy ukázali to nejlepší, co ve vás je. 
 

  1. Jiný pohled na věc

Častým původcem stresu je naše podvědomí, díky kterému najednou začneme analyzovat všechny naše chyby: nízké sebevědomí, nedostatek zkušeností nebo konkurence v podobě ostatních uchazečů. Dík tomu můžeme mít pocit méněcennosti, který může ovlivnit celý náš přijímací pohovor. Tyhle myšlenky musí z hlavy okamžitě pryč! Pozvali vás na pohovor, jelikož už ve vašem životopise viděli jistý potencionál, který můžete nyní ještě umocnit.
 
Zkuste se proto na pohovor podívat úplně z jiné perspektivy. Místo toho, abyste se na něj pohlíželi jako na jakýsi test, kterým musíte projít, berte ho raději jako možnost dozvědět se o dané firmě co nejvíce. Díky tomu se zbavíte nahromaděného stresu a vy vyrovnáte ve vašich očích pomyslné váhy mezi vámi a náborářem. Pokud se tedy na pohovor podíváte spíše jako na rozhovor dvou nezávislých lidí bez ohledu na věk a úroveň zkušeností, budete se cítit daleko pohodlněji.
 Obchodní jednání

  1. Nepodceňujte přípravu

Štěstí přeje připraveným. Moudro staré jako lidstvo samo, a přeci vždy platilo a platit bude. Před samotným pohovorem si proto zjistěte všechny dostupné informace o dané společnosti, její konkurenci nebo oblasti trhu. Nezapomeňte navštívit ani webové stránky nebo účty na sociálních platformách.