3D tisk

Postupně se v dnešní technické době objevují nové možnosti a vychytávky, jako ostatně po celou historii lidstva. Dnes to může být například 3D tisk. Věděli jste, že si můžete na zakázku nechat vyrobit třeba součástku do přístroje, kterou už dlouho nemůžete sehnat, reklamní předmět nebo originální hračku? Navíc 3D tisk je aktivita, která zaujme každého kutila nebo nadšence do informačních technologií. Dokonce Vás může sblížit s Vašimi dětmi ve středoškolském věku, jelikož pokrokovější školy se už takovou 3D tiskárnou mohou pyšnit, takže pravděpodobně Vaše dítě již o takové tiskárně někdy slyšelo a snad už s ní také dovede zacházet.

3D tisk

Ale stále nejde o předmět, který by se běžně nacházel ve výbavách domácností, proto existují firmy, které nabízí své služby tak, že pokud jim dodáte Vámi připravený 3D model jsou schopni Vám požadovaný předmět přesně vyrobit. Právě takovou firmou je 3D tisk Zlín. Tato firma sídlí ve Zlíně, a právě z toho důvodu, pokud jste z blízkého okolí, máte nespornou výhodu. Nabízí nejen odbornou pomoc, co se týče přípravy 3D modelu, který ne každý z nás dokáže přichystat svépomocí, ale také je na výběr z několika materiálů, takže si můžete vybrat ten, který se nejvíce hodí pro Váš předmět a v neposlední řadě jistě oceníte také možnost výběru té správné barvy. Takto si můžete nechat vyrobit objekty o velikosti několika milimetrů až centimetrů.

výrobek 3D tisku

A jak se vůbec postupuje při výrobě takového předmětu? Jedná se tzv. aditivní metodu, kdy předmět vzniká postupným přidáváním materiálu. Ten je přiváděn do přístroje v podobě tenké struny, roztaven a ve vrstvách přidáván ke vznikajícímu výrobku. Jedná se o metodu velmi přesnou, která nepotřebuje předchozí speciální přípravu, jako je tvorba formy, a proto je to také jedna z nerychlejších metod. Také, pokud si tento způsob výroby vyberete, jste šetrnější k přírodě, protože při ní nevzniká žádný odpadový materiál.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup