Prosím Vás, nejde o žádné nebezpečí

Údržba zahradního bazénu a vody v něm je velmi důležitá součást letního dovádění a osvěžování. Když Vám tedy někdo řekne: Použij koncentrát chlornanu sodného https://www.chlorito.cz/chlornan-sodny, nevyděste se tím, že Vás chce ten někdo zabít! Jde sice o látku chemickou, ale jen ve vysokých dávkách leptá kůži, nebo ničí oči!

plavecký bazének

Znáte to.
Určitě jste dřív, než jste si pořídili vlastní bazén, navštěvovali městské koupaliště, ze kterého jste chodili s červenýma očima. A také jste mohli na těle ještě dlouho cítit typický zápach chloru. Koncentrace chlornanu sodného byla totiž možná vyšší, než bylo zdrávo. Na druhou stranu jste ale měli jistotu, že neodejdete z koupaliště s nějakými bakteriemi v těle.
Nyní si ale sami můžete pečlivě hlídat množství a koncentraci všech chemických látek, které pomáhají udržovat vodu čistou a nezávadnou!

K čemu je chlornan sodný vlastně dobrý?
Název této chemické látky je trochu děsivý. Hlavně pro ty, kteří chemii příliš nehoví. Ale u všech chemických látek platí staré známé všeho s mírou!
Možná si informaci o obsahu chlornanu sodného v pitné vodě nepamatujete, nebo neuvědomujete. Ale tato spolehlivá dezinfekce patří do našeho života zcela běžně.
Znáte přece dezinfekční prostředek pod názvem Savo, nebo ne? K čemu jej používáte? K dezinfekci a vybělení. V podstatě jde o žíravinu. Jenže pro domácí potřeby je Savo speciálně upraveno, aby bělilo a dezinfikovalo, ale aby neškodilo zdraví. Tedy jen v tom případě, když dostatečně při práci s ním větráte a nepobýváte v místnosti, než chlor vyprchá.Ostatně na každém podobném přípravku jsou bezpečnostní pokyny napsány. Čtěte je!

relax u bázén

No a chlornan sodný při údržbě vody v bazénu má stejné dezinfekční účinky, bez kterých se prostě neobejdete ani Vy! Ani zde nepodceňte bezpečnostní pokyny a dobře si pročtěte i dávkování. Potom se nemusíte obávat toho, že byste jeho používáním poškozovali zdraví všech koupajících! Věřte, že používáním správné koncentrace chlornanu sodného Vám nebude hrozit žádné nebezpečí!