Pořiďte si předokenní rolety, vyplatí se to!

Zvažujete, že byste si na svá okna nechali dodatečně namontovat předokenní rolety? Pak se v každém případě jedná o správnou volbu!

žaluzie

A v žádném případě se nemusíte obávat, že byste kvůli dodatečné montáži museli zasahovat do fasády domu. Rolety den a noc lze bez problémů upevnit na okenní rám, aniž byste nějak narušili stávající omítku. To jediné, co se vám může stát, je to, že dojde k malému narušení prostoru oken. Ovšem jisté je, že to za tu dlouhou řadu výhod, kterou vám podobné rolety přinesou, jistě stojí!
Předokenní rolety totiž zdaleka nefungují tak jako běžné vnitřní žaluzie. Zatímco vnitřní žaluzie vám mohou nabídnout pouze odstínění slunečních paprsků, předokenní rolety se postarají klidně i o naprosté zatemnění.

Ve staženém stavu jsou nepropustné nejen pro světlo, nýbrž i pro hluk a také pro teplo, což z nich činí ideální izolační prvek v mnoha směrech:
Za prvé, postarají se o to, aby váš noční spánek nerušilo světelné znečištění, a to i v případě, kdy budete mít pouliční osvětlení hned vedle oken.
Za druhé, zajistí, aby k vám zvenčí nedoléhal hluk. Takže pokud máte vedle svého rodinného domu hlučné sousedy anebo vám přímo pod okny vede frekventovaný chodník či silnice, s roletami už to nepoznáte a ve vašem bytě se rozhostí příjemné ticho.

rolety den a noc

A za třetí, tyto rolety mají také skvělé tepelně izolační vlastnosti, takže ať už je horké léto, kdy nechce pustit sluneční žár dovnitř, anebo ať panuje krutý mráz a vy si chcete co nejvíce tepla uchovat vevnitř, obojí je možné. A tato výhoda se samozřejmě promítne i do vašich nižších výdajů za vytápění.
Co ještě dodat? Snad jen to, že instalace rolet zvýší vaši bezpečnost proti bytovým zlodějům. A také to, že rolety můžete ovládat jak ručně, tak automaticky. Navíc mají mnohaletou záruku.
Jedná se tedy o skvělou investici, a to i v případě, kdy budete rolety na okna montovat dodatečně.