Koupě lednice – na co si dát pozor

Lednicitvoří chladící jednotka, která je integrována v zadní části. Jednotka je řízena termostatem, který sníží teplotu vzduchu v chladničce s ohledem na teplotu v místnosti, obvykle na 2 ° C až 8 ° C.
dřez u lednice

Moderní chladnička a co by měla dělat

Dnešní lednička může v případě potřeby udělat výrazně více, než jen ochladit potraviny podléhající zkáze. Chladící kombi zařízení jsou na trhu již mnoho let. Tyto chladicí a mrazicí kombinace mají ve spodní části, popřípadě v horní třetině samostatný oddíl, kde máte možnost skladovat zmrzlé potraviny při teplotě přibližně -20 ° C. Často mohou být do lednice integrovány výrobníky ledu, většinou v kombinaci s dávkovačem pitné vody. Kromě toho by lednička měla být obvykle velká. Trend velké chladničky přichází z USA do Evropy. Výrobci integrují do ledniček i různé LCD obrazovky.
Milovníci vína už nemusí skrývat své drahé víno ve sklepě, mnoho chladniček je nyní vybaveno klimatickými zónami na vína a UV ochranou dveří. Zelenina se v moderní lednici ukládá do tzv. bio-fresh přihrádky a zde se ochladí na teplotu -2 ° C, 0 ° C nebo 2 ° C. V takové chladničce by měl salát vydržet i déle než 14 dní.
ruka před lednicí

Třídy účinnosti chladničky A +, A ++

Třídy účinnosti A + a A ++ u nových ledniček slibují mnohem nižší spotřebu energie ve srovnání s nejlepší třídu chladniček z roku 2004. S jednoduchým A v energetické účinnosti je lednice o 40 procent horší než top zařízení ve třídě A++.
Moderní chladnička A ++ spotřebuje přibližně 100 až 150 kWh elektrické energie za rok. Skutečná spotřeba však závisí na tom, jak je chladnička plná, jak často se otevírá a jak chladná je místnost, ve které se lednice nachází. Kdo by chtěl tlačit na spotřebu chladničky, měl by dbát na to, aby nedošlo k umístění chladničky vedle zařízení, které produkuje teplo. Pravidelně kontrolujte vzduchové přívody. Porézní nebo popraskané těsnění na chladničce je také příčinou vysoké spotřeby energie.
 

Tipy pro nákup chladničky

●     Při nákupu preferujte třídy účinnosti A + nebo A++.
●     Jak velká musí být lednice? Každý litr užitečného obsahu stojí elektřinu a peníze.
●     Je-li to možné, kupte lednici bez mrazničky, spotřebuje o třetinu méně energie.

Vestavěný spotřebič nebo volně stojící chladnička?

Vestavěná chladnička může být bez problémů integrována do kuchyňského nábytku. Výsledkem je, že taková chladnička vizuálně zcela zmizí. Vestavěné spotřebiče byly ještě před několika lety o něco menší než volně stojící chladničky. Dnes již není mezi těmito variantami žádný rozdíl. V podstatě se tedy dnešní vestavěná chladnička liší pouze tím, že nemá dolní a horní panel volně stojící chladničky. Design, mrazící prostor, vnější rozměry, čistá kapacita a třídy energetické účinnosti jsou z velké části srovnatelné.
AEG, Bosch, Liebherr nebo Siemens mají širokou škálu ledniček. Jednoduchá lednička jako standardní jednotka je již dnes velmi levná. Moderní high-end zařízení jsou mnohokrát dražší. Pokud byste chtěli mít chladničku v retro-stylu, pak hledejte výrobce Smeg nebo Gorenje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup