Jídlo a pití jako jed


Ačkoliv nás voda udržuje při životě, naše tělo je vytvořené z většiny vodou, může vás zabít. Stejně tak i ostatní jídla či tekutiny, na které jste běžně zvyklí. Je ovšem zvláštní, jak jsou některé produkty do jisté míry opravdu zdravé, ale po překročení hranice nebezpečné.

            Již zmíněná voda dokáže 75kilogramového člověka zabít v případě, že naráz vypije 6 litrů. Dojde totiž k porušení osmotické rovnováhy, přesunu vody do mozku a otoku mozku, který má za následek záchvaty, koma a smrt.
krystaly soli

            Stejně tak káva, kterou si pravděpodobně většina z vás každé ráno připravuje, aby přežila den, může být smrtelná. Zajímavostí je, že jsou 3-4 šálky denně dokonce zdraví prospěšné a takoví lidé mají menší problémy se srdcem. Příjem kofeinu je většinou přibližně 80 mg za jeden šálek. Naopak smrtelná dávka přichází přibližně při požití 9 g (u 60kilograového člověka), toxicita kolem 1 g. Smrt je poměrně nereálná, stejně jako u vody, ale toxicitu byste si měli hlídat, abyste nakonec neskončili v nemocnici.

            Pokud by vás zajímalo, jak se předávkovat cukrem, upozorním vás, že tato možnost je opravdu velmi málo pravděpodobná. To už vás spíše přejede například Ferrari SP38. Museli byste pozřít přibližně 30 gramů na kg z vaší váhy. U vašeho těla by došlo k poškození ledvin, ochablosti a poruchám srdečního nervu.
kapání vody

            K usmrcení solí by stačily 3 polévkové lžíce, jelikož byste ve svém těle narušili osmotickou rovnováhu, buňky by ztratily vodu a organismus by se naprosto rozhodil. Ovšem sníst jedinou lžíci soli by chtělo opravdu velké množství odvahy. Spíše ji využijte na osolení jídla. Pokud možno, raději se snažte docílit zdravého množství již řečených produktů. Pokud vám 3 šálky kávy dokáží zajistit delší život, měli byste nad tím popřemýšlet. Stejně tak voda vám pomůže urychlit metabolismus, zlepšit pleť a zabránit celulitidě.


Posted in Nezařazené