Jak říct kamarádce, že její dítě je postrach!

Děti jsou pro mnohé velkou radostí, vždy to tak ale být zaručeně nemusí. Může se stát, že se objeví potomek, který křičí, zlobí a bije ostatní děti. Problém je ale takový, že jeho maminka si toho raději nevšímá a vůbec jí nevadí, že se její dítě takto chová, což je docela problém.
V dnešní době je moderní výchova dítěte bez jakýchkoliv hranic a zákazů. Pro mnohé je problém říct dítěti ne, což se na něm může výrazně podepsat. Jestli i Vy máte takovou zkušenost a znáte někoho, například kamarádku, která takto svého potomka vychovává, zajisté také přemýšlíte nad tím, jak jí to opatrně sdělit. Ono totiž společnost takového dítěte není pro každého.
dítě a medvídek.jpg
Jde to i slušně a bez dohadů
Jestli tedy přemýšlíte nad tím, jak byste mohli svojí kamarádce sdělit, že její dítě je postrach ulice a nikdo s ní nechce chodit na dětská hřiště či kamkoliv jinam právě kvůli jejímu potomkovi, je dobré vsadit na rady , které jsou snadno dostupné a opravdu efektivní.
Vždy je dobré zachovat korektnost a slušnost, to jsou věci, které by neměly být podceňovány, a bez kterých by to nešlo. Mnohdy si to daná maminka ani neuvědomuje, a proto se vyplatí ji na problémy jejího potomka upozornit. Když zachováte zásady slušnosti a sdělíte to své kamarádce skutečně příjemně a bez nějakého štiplavého podtónu, zajisté si to nevezme nějak osobně. I když i v takovém případě mohou existovat výjimky. Ale od rodičů, kteří svoje dítě staví na pozici nejmocnějšího stvoření na planetě, je lepší dát ruce pryč.
ruce na obličeji.jpg
Upozornit takto na problémy dítěte může být pro člověka složité, protože je to pro mnohé citlivé téma. Jestli už ale nechcete řešit to, že nějaké jiné dítě bere tomu Vašemu hračky, bije ho, ničí mu věci či jej učí neposlušnosti a odmlouvání, je lepší zasáhnout dříve, než se to stane trendem i u Vás doma.

Posted in Nezařazené