Ofcom žádá telefonní sítě o blokování cizích podvodných hovorů

Každý z nás se určitě setkal s neznámým telefonním číslem. Někdo takové čísla nezvedá, někdo přeci jen hovor přijme, ale později toho lituje. Že by ale byla konečně učiněna přítrž těmto „scam calls“ neboli nevyžádaných telefonátů? 
Office of Communications je společnost známá Ofcom. Je to společnost, která je vládou schválený regulační orgán a úřad pro hospodářskou soutěž pro vysílání, telekomunikace a poštovní průmysl ve Spojeném království. Ofcom má zákonnou povinnost zastupovat zájmy občanů a spotřebitelů podporou hospodářské soutěže a ochranou veřejnosti před škodlivým a urážlivým materiálem.

Hlavní telefonní sítě souhlasily s automatickým blokováním téměř všech internetových hovorů přicházejících ze zahraničí, pokud předstírají, že jsou z britských čísel, potvrdila tato britská společnost.
,,Telefonní společnosti pak budou automaticky blokovat téměř všechny internetové hovory přicházející ze zahraničí v rámci plánů na boj proti zahraničním podvodům,“ uvedl Ofcom. ,,Všechny mezinárodní hovory, u kterých se zjistí, že jsou falešně s použitím britského čísla, budou blokovány.“

Nevyžádáné telefonní hovory

Zločinci dnes už používají takovou technologii internetového volání, že to vypadá, že hovor nebo textová zpráva přichází ze skutečného telefonního čísla a to často ze země, na kterou se zaměřují. Za čtvrt roku se cílem telefonických podvodů stalo téměř 45 milionů spotřebitelů. „Pracovali jsme s telekomunikačními společnostmi na implementaci technických řešení, včetně blokování u zdroje, podezřelých mezinárodních hovorů, které jsou maskovány britským číslem,“ řekl Lindsey Fussell, ředitel společnosti Ofcom.

Blokace cizích hovorů

Ofcom se proto rozhodl jednat co nejrychleji a oznámil, že veškerá opatření budou zavedena jako priorita. Společnost ale přiznala, že řešení problémů s telefonními podvody je bohužel složitým problémem, který vyžaduje pomoc policie, vlády a dalších orgánů.
Odborníci se ale shodly na tom, že jediným způsobem jak problém tzv. scam calls vyřešit je  implementace nových protokolů pro identifikaci telefonu. Právě tyto protokoly  umožňují telefonním sítím ověřit, že všechny hovory a textové zprávy skutečně přicházejí ze skutečného telefonního čísla. Nezbývá nám než doufat, že jednoho dne budou dny podvodných telefonních hovorů sečteny.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup